Новини: У Вінниці відбувся учнівський форум
Керування дозволамиКерування дозволами

У Вінниці відбувся учнівський форум

22 січня 2020 року у хабі «Місто змістів» відбувся учнівський форум «Бюджет шкільних проектів – 2019: основні уроки та плани на 2020 рік». Учні презентували свої проекти, які перемогли у конкурсі «Бюджет шкільних проектів - 2019», а також поділилися своїм досвідом із їх написання із своїми друзями. 

Вперше у 2019 році у Вінницькій ОТГ влаштували конкурс «Бюджет шкільних проектів». На його реалізацію з бюджету було виділено близько 1 млн грн. Усі переможці https://schoolprojects.vmr.gov.ua/Lists/News/ShowNews.aspx?ID=3 отримали Грамоти від департаменту освіти Вінницької міської ради.

«Сьогодні у нас підсумковий захід «Бюджету шкільних проектів». Ми підсумуємо усю велику роботу, яку провели школярі для реалізації проектів. А виграли у нас 11 проектів – це два малих та 9 великих проектів. Уже всі вони реалізовані. Ми сьогодні послухали дітей, чи готові вони брати участь у подальшому. В нас активна молодь, і їй потрібно давати змогу проявляти свої здібності, своє бажання творити, у них багато творчих ідей, і вони обов’язково зроблять наше місто ще кращим», - зазначила директорка департаменту освіти міської ради Оксана Яценко.

Спеціальним гостем форуму стала Анна Уварова, голова ГО «Центр інноваційної освіти «ПРО.СВІТ», яка познайомила з кращими практиками реалізації молодіжних ініціатив в Україні та розповіла про можливості краудфандингової платформи GoFundAd. А також відзначила важливість проекту «Бюджет шкільних проектів».«Взагалі, коли діти беруть на себе якусь ініціативу – це дуже важливо, адже вони в житті мають відчувати відповідальність, але при цьому мати свободу. Приємно, що у Вінниці є свобода учнів. Зробити проект – це як зробити маленький бізнес, і важливо не сам виграш, а ті навички, які діти отримують у ході цієї роботи.  Це навчання в дії, і мені здається, що будь-який шкільний предмет можна перетворити в такий прєкт», - зазначила Анна Уварова.

Голова дитячої дорадчої ради Вінницької міської ОТГ Володимир Додон ознайомив присутніх зі змінами в умовах проведення конкурсу «Бюджет шкільних проектів» у 2020 році.  

Відзначимо, що Вінниця виграла престижну міжнародну премію “Child Friendly Cities Inspire Awards” серед найбільш дружніх до дітей міст у світі. Міжнародна премія започаткована ЮНІСЕФ у 2019 році у рамках Всесвітньої ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді». Цією премією ЮНІСЕФ відзначає найкреативніші, найінноваційніші та надихаючі рішення міст, спрямовані на покращення життя дітей та молоді. 

Перемогу Вінниці приніс проект шкільного бюджету участі, що став найкращим у світі прикладом залучення дітей до міського врядування. Вінниця провела конкурс дитячих ініціатив на впровадження змін у школах, відібрала 11 найцікавіших ідей та профінансувала їх з міського бюджету на загальну суму 1 млн грн https://www.vmr.gov.ua/Lists/CityNews/ShowNews.aspx?ID=6360 .


Довідка:
Конкурс проекту «Бюджет шкільних проектів» проводиться на виконання завдань Меморандуму про наміри та взаємодію між Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та Вінницькою міською радою щодо участі Вінниці у програмі «Громада, дружня до дітей та молоді»; з метою налагодження взаємодії органів місцевого самоврядування з учнівською громадськістю, створення умов для участі дітей та учнівської молоді у розвитку територіальної громади.